Vyžívame sa v komplikovanosti. A zabúdame, čo je šťastie.

Autor: Katarína Majerová | 27.9.2013 o 8:08 | Karma článku: 4,67 | Prečítané:  1113x

Viete si odpovedať na otázku, čo pre vás znamená šťastie? Mať dobrú prácu, skvelého partnera, deti, postavenie, či peniaze? Alebo len jednoducho prežiť život v pokoji? Akákoľvek odpoveď je správna. Dôležité je to, aby sme ju vedeli.

 Martin Gommel

Ako deti sme tú odpoveď nielen poznali, ale aj verili, že šťastie môžeme dosiahnuť. No ako dospelí si už ani nepamätáme, kedy sme sa naposledy zamysleli nad tým, čo pre nás šťastie znamená. Veď život je tak zložitý, nie je v ňom priestor pre nejaké rojčenie. Každý deň predsa musíme bojovať s nepriazňou osudu a pýtať sa samých seba, prečo práve my musíme mať tak ťažký život. Ale pre to, aby sme na ňom niečo zmenili, neurobíme nič.

K a m      s a     s t r a t i l a     n  a š a     d e t s k á     v i e r a     a      o d v a h a ?

Vzdali sme sa všetkého, o čom sme ako deti snívali. Príliš rýchlo. Bez boja.

No nechceme si pripustiť,

že sme svoje šťastie zbabelo opustili.

A to len preto, aby sme si zbytočne nenarobili v živote problémy. Ale tie nastávajú práve vtedy, keď zostaneme nečinne stáť a pozerať sa, ako nám uniká život pomedzi prsty. My predsa nie sme žiadne obete!

Sme živé bytosti, ktoré majú silu ísť si za svojim šťastím.

Nenechajme sa ovplyvniť tým, akú mizériu do nás hustia médiá, či verejnosť. Naozaj nerozumieme tomu, komu naša apatia tak veľmi vyhovuje? Dokážme, že chceme byť šťastní! Dokážme, že túžime po zmene! Nenechajme sa odradiť hlboko zakoreneným klišé, že to nie je možné, lebo je kríza, lebo je málo práce, lebo, lebo, lebo. Šťastie a viera v neho nepoznajú žiadne hranice. Tak prečo si ich kladieme vo vlastnom živote? Nikto nám šťastie neprinesie, pokým ho do svojho života nevčleníme my sami.

B e r m e     s i     p r í k l a d     z o     s v o j i c h     d e t í .

Nezaťažujú sa tým, či to, po čom skutočne túžia, si aj zaslúžia.

Deti vedia, že svoje šťastie nezískajú za žiadne zásluhy.

Na to, aby ho dosiahli, stačí, ak veria, že ho môžu a budú mať.

My dospelí sme však už zabudli, čo je to ísť si za svojím šťastím. Tak, aby sme vďaka nemu naplnili svoj osud. Túžime byť perfektní a svojou honbou za dokonalým životom nám uniká vlastný život.

Lebo akokoľvek dokonalými ľuďmi môžeme byť, ak budeme mať pocit,

že nie sme hodní šťastia, to šťastie k nám nepríde.

Ani nám ho nikto nedaruje. Jedinými darcami sme si v živote my sami. Ani deti, ani partner, ani spoločnosť nám nemôžu dopriať to, čo sami odmietame. Lebo ak každý kúsok nášho šťastia podmienime slovom keby, ak každý krok, ktorý by nás k šťastiu mal priblížiť, podmienime naplnením konkrétnych vecí, bez ktorých si myslíme, že šťastie nedosiahneme, ale ktoré nás v skutočnosti len brzdia, šťastie zostane uväznené v našich predstavách. A zostane tam až dovtedy, pokým sa sami nerozhodneme, že žiadne keby neexistuje. Lebo na to, aby sme svoje šťastie v živote našli, ho musíme len nasledovať. A veriť, že ho dosiahneme. Máme k tomu všetko, čo potrebujeme. Seba samých.

 

T a k     v y k r o č m e     z a     s v o j i m     š ť a s t í m     u ž     d n e s . . .

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Aký bude svet po porážke Islamského štátu

Islamský štát sa prispôsobil územným stratám.

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.


Už ste čítali?