Naslúchajme svojim myšlienkam. A strážme si ich.

Autor: Katarína Majerová | 13.12.2013 o 15:48 | Karma článku: 5,30 | Prečítané:  1008x

Každý z nás má svoju vlastnú cestu. Na našich životoch je nádherné to, že sú tak rozdielne. Veď čo by to bol za nudný svet, keby sme boli všetci rovnakí? Keby každý z nás prežíval to isté? Vďaka tejto rozmanitosti sme my, ľudia, dokázali vytvoriť toľko nádherných vecí. Každému nášmu výtvoru predchádzala myšlienka. Každá vec, každý objav, hudba, kniha, či stavba vznikli jej zhmotnením. Neexistujú totožné myšlienky. Hoci môžu znieť rovnako. Lebo každý z nás si s nimi spája inú emóciu. Nadšenie, radosť, či naplnenie. Hnev, hanbu, či strach. A práve pocit robí myšlienku autentickou. A tým neopakovateľnou.

 babiarruda.tumblr.com

Neexistuje neutrálna myšlienka.

Má väčšiu silu, než si myslíme. Podstatou celého vesmíru je energia. Aj myšlienka je jej dieťaťom. Preto by sme mali citlivo pristupovať k ich výberu. Vytvárajme si také, ktoré obohatia náš svet. Také, čo nás duchovne či emocionálne povznesú. Také, ktoré odrážajú naše sny. Naše predstavy. Našu túžbu po šťastí.

Mali by sme sa vyhýbať negatívnym myšlienkam.

Čím dlhšie sa takýmito myšlienkami zaoberáme, tým ťažšie sa ich zbavujeme. Zožierajú nám vnútro. A využívajú na to naše slabé stránky. Strach, nedôveru, frustráciu, ľahostajnosť. Ak sa predsa len pokúsime dostať von z toho bludného kruhu nikamnevedúcich myšlienok, majme vždy na pamäti jednu vec.

Vesmír je miestom, kde sa energia zhmotňuje do reálnej podoby.

A tomuto zákonu podliehajú aj naše myšlienky. Sú tiež nositeľkami energie. Keď na niečo intenzívne myslíme, pritiahneme to do svojho života. Takto vypovedaná energia (myšlienka) nerozlišuje, či to, čo chceme, je pre nás pozitívne alebo negatívne. Jednoducho sa zhmotní to, čomu najviac venujeme svoju pozornosť. Preto ak vyslovíme myšlienky, že nechceme byť nešťastní, že nechceme žiť v chudobe, nechceme sa báť, nechceme sa trápiť, a nenahradíme takéto myšlienky pozitívnymi afirmáciami, v zmysle - túžim po šťastí, nájdem si svoje pravé miesto na zemi, prekonám obavy, viem, že to, čo robím, ma uživí, atď, náš život sa len ťažko zmení.

Musíme v sebe nájsť silu dôverovať vo svoje schopnosti.

Prijať zodpovednosť za svoje činy, cítiť sa tvorcom vlastného života, nielen pasívnym príjemcom toho, čo nám je súdené. Lebo akokoľvek môžeme byť karmicky zaťažení, vždy máme možnosť sa slobodne rozhodnúť. Každý náš krok, každé naše rozhodnutie má dosah na to, čo sa v našom živote udeje. Môžme dosiahnuť to, po čom túžime. A čo nás urobí šťastnými. Každý jeden z nás. Ak sa o takýto aktívny prístup k životu ani len nepokúsime, budeme ďalej upadať hlbšie a hlbšie do strachu, depresie, apatie, frustrácie, či hnevu, ktorý si často vybíjame na tých najbezbrannejších.

Priťahujeme k sebe to, na čo sme zameraní. Tento zákon príťažlivosti platí pre každého z nás. Bez rozdielu. Preto sme si všetci ľudia rovní.

Každý z nás má rovnaké šance na to, aby prežil šťastný život.

Ak budeme dôverovať sebe. A zároveň sa naučíme dôverovať aj svetu. Prestaňme už hľadať vinníka za svoj zbabraný život. Sami sme si strojcami svojho života. Ak si svoje omyly uvedomíme, nie je potrebné sa pre ne hanbiť, či cítiť menejcenne. Zistenie, že problémy vlastne nie sú problémami, len možnosťou opäť o niečo duchovne podrásť, so sebou prináša nádherný oslobodzujúci pocit.

Sloboda je to, čo nám dáva priestor pohnúť sa o krok vpred. Dodáva nám odvahu, vďaka nej sa zbavujeme strachu zo zodpovednosti, ktorú so sebou prináša. Sme pripravení stáť si za svojimi rozhodnutiami. Nemusia byť dokonalé, ale sú naše. Tak sme to v danej chvíli cítili. A urobili sme maximum, čoho sme boli schopní. Zajtra už toto rozhodnutie opäť prekonáme, staneme sa múdrejšími. Nesmúťme, že sme sa včera rozhodli zle. Lebo si tým uprieme radosť z dnešku, keď sme sa rozhodli správne. Lebo práve dnešok je tým dňom, z ktorého budeme čerpať zajtra. Tak nech je v ňom čo možno najviac radosti.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Aký bude svet po porážke Islamského štátu

Islamský štát sa prispôsobil územným stratám.

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.


Už ste čítali?